Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği, bugün gelinen noktada hastalara kişiye özel çözümler sunarak onların estetik beklentilerini her zamankinden daha isabetli şekilde karşılayabilmekte. Kişiye özel gülüş tasarımında fiziksel özellikleriniz ve sosyal tercihleriniz göz önünde tutularak size özel bir gülüş tasarlanır.

Gülüş Tasarımı Öncesi ve Sonrası Örnekleri

Gülüş tasarımı yaptıran hastalarımızın bazılarının gülüş tasarımı öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak gülüş tasarımı sonucunda nasıl bir gülüşe sahip olabileceğinizi ve aradaki değişimi görebilirsiniz.

Erkek Gülüş Tasarımı Hastası
Kişiye Özel Gülüş Tasarımı
İmplant + Zirkonyum Kaplama
Gülüş Tasarımı Öncesi Gülüş Tasarımı Sonrası
Bayan Gülüş Tasarımı Hastası
Kişisel Özel Gülüş Tasarımı
Laminate Veneer
Gülüş Tasarımı Öncesi Gülüş Tasarımı sonrası
Genç Gülüş Tasarımı Hastası
Kişisel Özel Gülüş Tasarımı
Laminate Veneer
Gülüş Tasarımı Öncesi Gülüş Tasarımı Sonrası

Size özel gülüş tasarımı sayesinde, doğal halinden ayırt edilemeyen bir gülüşe sahip olabilirsiniz.. Doğru bir tasarım, maharetli bir diş hekimi, koordineli çalışan bir ekip ve kaliteli materyal kullanımı sayesinde, uzun yıllar kullanacağınız bir gülüş oluşturulabilir.

Hasta Deneyimleri

Video Yorumlar
Google Yorumları
MDC Dent’e gelmeden önce her güldüğümde ellerimle ağzımı kapatmaktan çok yorulmuştum. Sosyal ortamlara girmekte zorlanıyordum. Instagram’da, gülen bir tane fotoğrafım yoktu. Sadece bir haftada hayatım değişti.
Gabrielle
A.B.D.
Muhteşem Değişim

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüşünden memnun olmayan ve dişlerinde değişiklikler isteyen hastaların, estetik beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan tedavi sürecine gülüş tasarımı denir. Gülüş tasarımı ilk muayeneden tedavi planına, materyal seçiminden tedavi sonrasındaki koruyucu önlemlere kadar genişleyen kapsamlı bir işlemdir.

Gülüş Tasarımı öncesi sonrası

Kişiye Özel Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

Bir arkadaşınızın doğum günü partisindesiniz veya uzun zamandır beklediğiniz bir sergi açılışına davet edildiniz. Belki de en yakın arkadaşınızın düğününde hatta kendi düğününüzde ilk kez yeni gülüşünüzle insanların karşısına çıkacaksınız.

Beklediğiniz iltifat, “ne kadar harika dişlerin var, harika gülüyorsun” olmalıdır. Eğer çevrenizdeki insanlar size “ne güzel kaplamaların var” diyorlarsa, bir şeyler ters gitmiş demektir.

Estetik diş hekimliği ve kişiye özel gülüş tasarımı, size bir yandan en güzel gülüşü hediye ederken diğer yandan da bunu fark edilmeyecek derecede ustalıkla gerçekleştirir. Çevrenizdekiler sizde bir değişim olduğunu fark eder, bu değişime hayran kalır, ancak neyin farklı olduğunu ifade edemezler. 

Bu özellik MDC Dent’te doğal mükemmellik olarak adlandırılır. Gülüş tasarımı yaptıranlarda karşılaşılan en önemli problemlerden birisi de doğal bir görünümün sağlanamamasıdır. Doğal görünümü sağlayan temel unsurlar, hastanın yüz profili ve, dudak yapısı ile uyumlu ölçüde, şekilde ve renkte dişlerin bir bütün halinde tasarlanmasıdır. 

Özellikle laminate veneer diş kaplamasında, milimetre altında hassasiyet ile tasarlanan ve bir sanat eseri gibi üzerinde çalışılan dişler sayesinde doğal bir görüntü meydana gelir.. Kozmetik diş hekimliğinde, sadece estetik gülüş tasarımını yapan doktorun değil, aynı zamanda tasarımın hayata geçirildiği laboratuvarın da çok maharetli olması gerekir. En iyi gülüş tasarımı doktorları, ancak en iyi laboratuvarlarla çalıştıklarında doğal mükemmelliğe ulaşabilir. Laboratuvar ve diş hekimi arasında sıkı bir koordinasyon en doğal gülüş tasarımlarını ortaya çıkarmak için şarttır.

Muayene İçin Lütfen Formu Doldurun.  Gizlilik Sözleşmesi

  IMG_5550 (1)
  Kalıcı Gülüş Tasarımı Öncesi Sonrası

  Gülüş Tasarımı Kalıcı mıdır?

  Gülüş tasarımı sonrasında sahip olacağınız yeni dişleriniz kullanılan materyale ve uygulanan yönteme göre değişen kalıcılığa sahip olur. Eğer diş sıkma probleminiz yoksa, laminate veneer gülüş tasarımı sonrasında dişlerinizi en az 10 yıl sorunsuz kullanmayı bekleyebilirsinzi. Zirkonyum gülüş tasarımı yaptırıldığında ise dişler en az 15 yıl boyunca sorunsuz kullanılabilir.

  Kompozit lamine ile kaplamalarda gülüş tasarımının ömrü daha kısa olabilir. Bunun sebebi kullanılan kompozit malzemenin zamanla renk ve doku kaybına daha açık olmasıdır.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Gülüş tasarımını İstanbul Koşuyolu’nda yaptıracak bir hastanın uygulaması kliniğe başvurması ile başlar, kendisine özel dizayn edilmiş bir gülüş ile mutlu şekilde klinikten ayrılması ile son bulur. Hastayı mutlu bir gülüşe götüren aşamaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hastanın gülüşüne dair şikayetleri ve nasıl bir gülüş istediği öğrenilir.
  • Ağız sağlığının hangi gülüş tasarımına uygun olduğuna hekim tarafından karar verilir.
  • Dijital ve fiziksel olarak ağız içi ölçüleri alınarak ilk aşamaya başlanır.
  • Alınan ölçüler ışığında, kişiye özel dijital gülüş tasarımı hazırlanır. Bu işlem sayesinde hastalar gülüş tasarımı sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacaklarını bilgisayar ekranında görebilir. Bu dijital resimler tam olarak gülüşün son halini gösteremese de hastaya bir fikir vermek açısından faydalıdır.
  • Seçilen tedavi metodu uygulanarak, hazırlanan gülüş tasarımı dişlere tatbik edilir.
  • Tedavi süresince ara basamaklarda hastadan alınan geri bildirimlere göre gülüş şekli ve rengi değiştirilebilir.
  • Yapılan gülüş tasarımına uygun şekilde hazırlanan dişler ağıza yerleştirilir ve hasta yeni gülüşüne kavuşur.

  Her ne kadar dijital teknolojiler ilerlemiş olsa da, MDC Dent’te bilgisayar ortamında simüle edilen tüm işlemler klinik içindeki laboratuvarın ve diş hekiminin maharetiyle son halini almaktadır. Tamamen bilgisayar destekli olarak üretilen laminate veneer ve zirkonyum kaplamalar, kişiye özel bir gülüşü oluşturmak için hala yeterli değildir. Bu yüzden MDC Dent’te her bir gülüş tasarımına sanat eseri olarak yaklaşılır ve ancak gerçek sanatçı eliyle arzu edilen sonuca ulaşılabileceğine inanılır. 

  Digital Gülüş Tasarımı Teknisyenii

  Gülüş Tasarımı Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Gülüş tasarımında klinkteki ilk muayene randevusundan son provaya kadar geçen süre 5-7 gün arasındadır. Uygulamanın süresi hastanın ihtiyacı olan tedavinin boyutlarına göre değişiklik gösterebilir.

  Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

  • Kişiye özel gülüş tasarımının en büyük avantajı, tek bir kalıptan çıkmış gibi görünen dişler yerine, yüzünüze ve proflinize uygun bir gülüşe sahip olabilmenizdir.
  • Ayrıca gülüş tasarımının aşamaları esnasında hastanın uygulamaya dahil olması mümkündür.
  • Hasta gülüşünün son halini görür ve fikrini beyan edebilir.
  • Hastadan alınan geri bildirimler sayesinde gülüş tasarımının en iyi hale getirilmesi sağlanır. 
  Gülüş Tasarımı Öncesi sonrası
  Kişisel Gülüş Tasarımı Öncesi Sonrası

  Gülüş Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Estetik gülüş tasarımı yaptıracak hastalarımızın, tedavilerinde iki hususu çok iyi incelemeleri ve kararlarını buna göre vermeleri gerekir.

  • Gülüş tasarımını yapacak diş hekimi, kaplama işlemi esnasında doğal diş dokusuna olabildiğince az müdahale etmeli ve sağlıklı dişleri gereğinden fazla törpülememelidir.
  • Kişiye özel gülüş tasarımı yapılmalı,gülüş tasarımı sonrasında gülüşünüzde hiçbir yapaylık belirtisi olmamalı ve tamamen doğal bir görünüm ortaya çıkmalıdır.

  Şimdi bu iki konuyu biraz daha detaylı inceleyelim.

  Doğal ve Sağlıklı Diş Yapısının Korunması

  Gülüş tasarımı esnasında doğal diş yapısının ne kadar korunabileceği, seçilen tedavi yöntemiyle doğrudan bağlantılıdır. Hekim Laminate Veneer veya Zirkonyum Kaplama uygulamalarından birisini seçecektir.

  Laminate Veneer tedavisinde dişlerin sadece ön yüzeyi çok ince (0,5 – 1 mm) ve ışığı geçiren transparan EMAX denilen porselen ile kaplanır. Diş yüzeyinde hafif bir pürüzleme işlemi dışında, dişin doğal yapısına hemen hemen hiç müdahale edilmez. Dolayısıyla dişlerin doğal yapısı bu tedavi sonrasında korunmuş olur.

  Zirkonyum Kaplamada ise dişler ihtiyaç miktarınca törpülenerek küçültülür ve daha sonra tüm yüzeyi (360 derece) zirkonyum denilen estetik ve sağlam bir malzeme ile kaplanır. Bu sebeple, mümkün olduğu sürece laminate veneer diş kaplaması zirkonyum diş kaplamasına tercih edilir.

  Zirkonyum diş kaplama tedavisi, her ne kadar ilk tercih değilse de bazı gülüşleri elde etmek için tek seçenek olabilir. Özellikle diş sağlığı açısından sorunlu veya aşırı çapraşıklık olan ağızlarda bu yöntem tercih edilir.

  Öte yandan aşırı çapraşıklık olan ağızlarda, ilk müdahalenin ortodonti ile yapılması tavsiye edilir. Tüm koruyucu yöntemlerin denenmesi ve hiçbirinden sonuç alınamaması halinde hastalarımızın istekleri doğrultusunda kişiye özel gülüş tasarımları gerçekleştirilir.

  Estetik diş hekimliğinin en önemli kaidelerinden bir tanesi etik müdahaledir. Etik müdahale demek, hastanın dişlerine ancak gerektiği kadar müdahale edilmesi demektir. Bu prensip ışığında, MDC Dent’te hastalarımızın doğal diş yapısını mümkün olduğunca koruyacak tedavileri seçmeye çalışıyoruz.

  Kişiye Özel Doğal Bir Gülüş Tasarımı Yapılması

  Özellikle Laminate Veneer işlemi azami derecede profesyonellik, laboratuvar ekibinin yoğun çalışması ve hassas bir artistik bakış açısı gerektirir. Bu nedenle çok zorlu ve yoğun mesai gerektiren bir tedavi yöntemidir. Bu titiz süreç sayesinde doğal, beyaz ve estetik bir gülüş elde edilebilir. Ayrıca doğal diş yapısı korunmuş olur.

  Zirkonyum kaplama yöntemi ile tedavi edilen hastalarda da doğru hekim ve laboratuvar ile çalışılması halinde tam doğallık ve estetik elde edilebilir. Laminate veneer tedavisinden tek farkı, dişlerin her tarafının kaplanması nedeniyle, doğal dişlerin daha fazla törpülenerek küçültülmesidir.

  Günümüzde gülüş tasarımı gelişen teknolojiler sayesinde bilgisayar sistemlerine devredilmeye başlanmıştır. Aynı şekilde laminate veneer ve zirkonyum kaplamalar makinelerde dijital olarak kesilip şekillendirilebilir. Ancak nasıl ki bilgisayarlar bir sanatçının tuvalin üzerindeki dokunuşlarına yaklaşamıyorlarsa, bilgisayarlar tarafından yapılan gülüş tasarımları da gerçek seramistlerin ve diş hekimlerinin yaptıkları gülüş tasarımından uzaktırlar.

  Bu sebeple MDC Dent’te klinik içinde bir laboratuvar oluşturularak en başarılı seramistlere sahip bir dizayn ekibi kurduk. Hekimlerimizin yılların tecrübesi ile yaptıkları tasarımları laboratuvar ekibimiz ile hayata geçiriyor ve sanat eseri özgünlüğünde gülüş tasarımlarına imza atıyoruz.

  Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

  Gülüş tasarımı fiyatları, tercih edilen malzemenin türüne, hastanın durumuna ve uygulanacak tekniği göre değişiklik gösterir. Sizin oldukça önemli olan gülüşünüzü emin ellere teslim etmeli ve iyi netice elde etmeyi hedeflemelisiniz. 

  Up
  d

  Welcome to Reina

  Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

  Monday to Friday 09:00 - 18:30
  Saturday 09:00 - 12:30
  Sunday 09:00 - 12:30