MDC Dent Garanti Politikamız

Diş hekimliği alanında tanınmış bir diş kliniği olan MDC Dent, 20 yılı aşkın bir süredir 30’dan fazla ülkeden hastaya hizmet vermiş uluslararası bir kliniktir. Kliniğimiz, en kaliteli malzemeleri kullanarak, son derece deneyimli diş hekimleri istihdam ederek ve klinik içinde kendisine ait bir laboratuvarı işleterek en yüksek kalite standartlarını korumaktadır.

Bununla birlikte, çok nadir durumlarda, diş tedavinizle ilgili bazı küçük sorunlar olabilir. MDC Dent, tedavisi ile ilgili sorunları olan hastalar için şeffaf bir garanti politikası sunmaktadır. Tedaviniz süresince olduğu gibi, tedavinizden sonra da MDC Dent ailesinin bir ferdi olarak, yüzünüzün gülmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Tedavinizin en başarılı şekilde tamamlanması bizim, sağlıklı ve güzel gülüşünüzü korumak içinse size önemli görev düşmektedir. Bu yüzden dişlerinizi, düzenli diş hekimi kontrolü ve rutin ağız bakımı ile kontrol altında tutmanızı öneriyoruz.

Dişlerinizle alakalı herhangi bir sorun yaşamanız halinde, her zaman yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Eğer tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun yoksa (lütfen aşağıdaki listeyi kontrol edin), yaşadığınız sorunu gidermek için gerekli tüm diş ve laboratuvar masraflarını MDC Dent olarak karşılıyoruz.

Bu arada garanti konusunda sıklıkla karıştırılan bir durumu açıklamakta fayda görüyoruz. Lütfen garanti sürelerini tedavinizin dayanma ömrü ile karıştırmayın. Garanti süresinin göreceli kısa olması, dişlerinizin o süreden sonra kullanılamaz hale geleceği anlamına gelmemektedir. Uygun şekilde bakımı yapıldığında garanti süresinden çok çok uzun yıllar sonra da dişleriniz ağzınızda sağlıkla duruyor olacaktır.

Aşağıdaki liste tedaviler ve onlar için tanımladığımız garanti süreleri, sizleri bilgilendirmek amaçlı hazırlanmıştır.

Dental İmplant

10 Yıl

Genel bir izlenim olarak, birçok kliniğin diş implantları için ömür boyu garanti sağladığını görüyor olabilirsiniz. Bu tür garantilerde genelde implant firması tarafından verilen malzemenin kırılmama garantisi kastedilmektedir. 

MDC Dent’te kullanılan implantlar ömür boyu kırılma veya çatlamaya karşı garantilidir. Buna ilave olarak 10 yıl tedavi garantisi de sunuyoruz. Diş İmplantı 10 yıl içinde başarısız olursa (Küresel istatistikler yaklaşık % 5 başarısızlık oranı göstermektedir), herhangi bir ücret talep etmeden implantınız bir kereye mahsus değiştirilecektir. (Lütfen tedavinin garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda bu şartların geçerli olmadığını hatırlayınız.)

Kron Kaplama

5 Yıl

Diş kaplamaları kırılmalara karşı 5 yıl garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorunla olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.

Yaprak Porselen

3 Yıl

Dental Laminate Veneerler kırılmalara karşı 3 yıl garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.
Dental Köprü

5 Yıl

Dental Köprüler kırılmalara karşı 5 yıl garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.
Diş Dolguları

3 Yıl

Diş Dolguları 3 yıl boyunca doğal dişinizden düşmeye karşı garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.
Seramik İnley / Onley

3 Yıl

Seramik Inleyler ve Onleyler kırılmalara, ufalanmalara veya sement bozulmalarına karşı 3 yıl garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.
Protez

2 Yıl

Protezler kırılmaya karşı 2 yıl garantilidir. MDC Dent, tedavi garantisini geçersiz kılacak herhangi bir sorun olmadığı takdirde, kliniğimizi ziyaretiniz sırasında sorunu gidermek için gerekli tüm tedavi ve laboratuvar masraflarını karşılayacaktır.

Başka bir Diş Hekimi veya Klinik tarafından başlatılan Diş Tedavileri

Tedaviye başka bir diş kliniğinde başladıysanız ve bizden prosedürü tamamlamamız istendiyse, lütfen kliniğimizin tüm tedavi sürecini izleyemediğini unutmayın. Bu nedenle diğer diş hekimleri / klinik ile olası anlaşmazlıklar nedeniyle kliniğimiz yapılan tedaviye herhangi bir garanti verememektedir.

Aşağıdaki durumlarda garanti azalacak veya geçersiz olacaktır:

 • Tedavi sonrası talimata uyulmazsa,
 • Genel ağız hijyeni ihmal edilirse,
 • Hasta yılda en az bir kez kliniğimizde rutin diş muayenesi ve profesyonel temizliği yaptırmadıysa,
 • Diş hekimlerinin talimatlarına uyulmazsa,
 • Kısmi veya tam protezler gibi çıkarılabilir restorasyonlar uygun şekilde muhafaza edilmezse,
 • Diş eti dokusu veya kemik çekilirse veya deforme olursa,
 • Kaza sonucu hasar durumunda (örneğin trafik kazaları, spor veya diş yaralanmasına neden olabilecek fiziki etkinlikler),
 • Diş durumunu olumsuz etkileyen genel bir hastalık varsa (örneğin diyabet, epilepsi, osteoporoz, röntgen veya kemoterapi sonrası durumlar),
 • Diş sorunlarının nedeni sigara ise,
 • Hastanın dişlerine, diline veya dudaklarına geçici veya kalıcı olarak takılan takılar gibi malzemelerin verdiği zarar durumunda,
 • Aşırı diş sıkma (bruksizm),
 • Bir gece plağı koruması tavsiye edilmiş ancak kullanılmamış veya tavsiye edildiği gibi takılmamışsa

Garanti Hakkında Ek Bilgi:

MDC Dent’te bünyemizde bulunan laboratuvar sayesinde dişleriniz için beğendiğiniz rengi ve şekli dişler yapıştırılmadan önce kolayca seçebilirsiniz. Dişlerinizin yüzünüze tam uyduğunundan emin olmak adına provalarda fikrinizi ve yapıştırmak için izninizi alıyoruz. Son kararı verdiğinizde yeni dişleriniz takılacaktır. Hastanın uygulama sonrası herhangi bir karar değişikliğinden MDC Dent sorumlu tutulamaz.

Zaman zaman, kron ve köprü yapımı sırasında dişlere uygulanan işlemler sonucu kanal tedavisine ihtiyaç duyulabilmektedir. MDC Dent tedavi esnasında gereken kanal tedavilerini yapacaktır. Tedavinizden sonraki bir ay içinde başka bir kanal tedavisine ihtiyaç duyulursa, MDC Dent bu tedavileri de ücretsiz olarak karşılamaktadır. Tedavinizin üzerinden 1 aydan fazla süre geçmesi durumunda, ihtiyaç duyulacak kanal tedavisi vb işlemlerden MDC Dent sorumlu değildir.

İnsan vücudunun doğası gereği, Kanal Tedavisi için herhangi bir garanti veremiyoruz ve bu konuda anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Garanti koşulları ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Up
d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday 09:00 - 18:30
Saturday 09:00 - 12:30
Sunday 09:00 - 12:30