Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma, ağız sağlığı yerinde, dişlerinin şeklinden şikayeti olmayan, sadece daha beyaz dişler isteyen hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir.

Hızlı sonuç alınabilmesi, uygulamanın basitliği ve diş beyazlatma fiyatlarının uygunluğu nedeniyle tercih edilen bir tedavidir. Diş Beyazlatma, düğün veya davetler öncesinde yapılan bir tür makyaj olarak da kabul edilebilir.

Ancak eğer gülüşünüz ile ilgili şikayetleriniz rengin ötesindeyse ve küçük şekil değişikliklerine de ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, Laminate Veneer uygulaması size daha kalıcı ve uzun vadeli bir çözüm sunabilir.

Laminate Veneer Kaplama ile kalıcı değişiklikler yaptığımız bazı gülüşler.
Genç Gülüş Tasarımı Hastası
Lamine Vener
Renk Sorunları
Gülüş Tasarımı Öncesi Gülüş Tasarımı Sonrası
Lamine Kaplama Hastası
Yaprak Porselen İle Kaplama
Aralıklı Dişler
Lamine Kaplama Öncesi Lamine Kaplama Sonrası
Lamine Kaplama Hastası
Lamine Kaplama
Buraya Metin gelebilir.
Laminate Veneer Öncesi Laminate Veneer Sonrası

Hasta Deneyimleri

Video Yorumlar
Google Yorumları
Bir yıl boyunca aradım ve bu kliniği buldum. Ekip çok nazik ve profesyoneldi. Sürecin başından sonuna kadar MDC Dent kliniğinin hizmetinden çok memnunum. Şimdi gülümseyebilirim.
Bianca Z.
İsviçre
Muhteşem Değişim
Zirkon Kaplama Yapılmış Dişler

Diş Beyazlatma Nedir?

Bleaching olarak da adlandırılan diş beyazlatma, peroksit kullanarak dişlerde beyazlatma etkisi oluşturan ve dişlerin parlaklığını artıran bir tedavidir. Bu tedavi, doğal dişleri beyazlatmak için tercih edilen en az zarar veren ve en koruyucu tekniktir.

Yaşınız ilerledikçe dişlerinizde çeşitli nedenlerle lekeler oluşabilir ve rengi değişebilir. Genetik, beslenme alışkanlıkları ve ilaç kullanımı gibi faktörler dişlerinizde lekelere neden olabilir. Renk değişikliğine sebep olan başka bir faktör ise sigara içilmesidir. Bu nedenle sigara içenler diş beyazlatma tedavisine sıklıkla ihtiyaç duyar.

Öte yandan doğal dişlerinizi beyazlatmak için kullanabileceğiniz birçok diş çözümü bulunmaktadır. Tezgah üstü ürünler, evde profesyonel diş beyazlatma kitleri, LED diş beyazlatma ve lazer diş beyazlatma bu kapsamda ön plana çıkan çözümler arasında yer alır.

Diş beyazlatma, dişlerinizde geçici hassasiyete neden olabileceği için tedavi öncesi diş muayenesi gerektirir. Zaten hassas dişleri olan kişiler için bu rahatsızlık verici olabilir. Bu sebeple klinikte yapılması gereken diş beyazlatma tedavilerinin yanı sıra, evde diş beyazlatma kitleri de profesyonel gözetim altında kullanılmalıdır.

Profesyonel ofis tipi beyazlatmada iki kritik nokta vardır: malzeme kalitesi ve teknoloji kullanımı. MDC Dent olarak ABD’den ithal ettiğimiz Opalescence adlı jeli kullanıyoruz. Kullandığımız bu jeli mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için son teknoloji ürünü olan plazma ışık yöntemiyle reaksiyona sokuyoruz. Bu yöntem her ne kadar karmaşık bir işlem olmasa da, diş eti çevresinde yaralanmayı önlemek için diş beyazlatmanın uzman bir diş hekimi tarafından uygulanması tavsiye edilir.

Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Çeşitli nedenlerle dişlerinin rengi değişmiş olan ve yeniden beyaz dişlere sahip olmak isteyen hastalar için diş beyazlatma uygulanabilir. En önemli kriter hastanın sağlıklı bir ağız ve diş eti yapısına sahip olmasıdır.

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanmaz?

Diş eti problemi yaşayan hastalarda ve ağız sağlığı yeterli seviyede olmayanlarda diş beyazlatma uygulanmaz. Özellikle hassas dişlere sahip olan hastalarda diş beyazlatma uygulanması dikkatle  değerlendirilmelidir. Ayrıca hamile veya emziren annelerin de diş beyazlatma yapması tavsiye edilmez.

Muayene İçin Lütfen Formu Doldurun.  Gizlilik Sözleşmesi

  IMG_5550 (1)

  Diş Beyazlatma Çeşitleri

  1. Ofis Tipi Diş Beyazlatma

  Ofis tipi diş beyazlatma, leke problemleriniz için hızlı bir çözümdür. Bir diş hekimi tarafından yapılır ve etkili sonuçlar verebilir. Ofis tipi beyazlatma (bleaching) tedavisi, 60 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sonuç verebilir.

  Dişlerinizi beyazlatmanın en hızlı yolu olan ofis tipi beyazlatma yöntemi sayesinde dişler renklerini yaklaşık 1 yıl korur. Ancak ilk günkü sonuçlar zamanla renk değiştirmeye başlar. Lamina tedavisinden farklı olarak diş beyazlatma teknolojisi, dişlerin ne kadar beyaz olacağını da kontrol edemez. Bu nedenle tedaviden önce renk seçmeniz söz konusu değildir. Dişler, hastanın diş yapısına göre farklı tonlarda beyazlar.

  Ofis tipi diş beyazlatmanın uygulanışı:

  • Ofis tipi beyazlatma işlemi sırasında dişlerinize oldukça konsantre bir beyazlatma jeli sürülür.
  • Beyazlatıcı jeldeki oksijen molekülleri, sarı lekeler oluşturan kimyasal bağları parçalar.
  • Bağlar koptuğunda artık sarı renge neden olmaz ve böylece daha parlak bir gülüş elde edilir.
  Zirkon Kaplama Hastası
  Bleaching Yapılmış Hasta

  2. Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching) Kiti

  Evde diş beyazlatma, hasta tarafından evde uygulanabilen bir işlemdir. Ancak yine de özel hazırlanmış plağınızı almak için diş kliniğini ziyaret etmeniz gerekir. Bu diş beyazlatma yöntemi ile de etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu yöntem ofis tipi beyazlatmaya göre daha fazla zaman gerektirir.

  Evde diş beyazlatma kitinin uygulanışı:

  • Evde kullanılan diş beyazlatma kitleri yüksek kaliteli beyazlatma jeli içerir. 
  • Hasta beyazlatma jelini kitle birlikte gelen ağız plağına yerleştirir ve her gün birkaç saat uygular. Hasta bu plaklarla uyumayı da tercih edebilir. 
  • İşlem genellikle iki haftada tamamlanır.

  3. Kombine Diş Beyazlatma

  Ofis tipi beyazlatma tedavisi ardından ev tipi beyazlatma ile diş beyazlatma tedavisine devam edilen yöntemdir.

  4. Tek Diş Beyazlatma (İçten Beyazlatma)

  Kanal tedavisi sonucunda renk değişimi yaşayan dişlerin içine beyazlatıcı sıvı enjekte edilmesi yöntemiyle dişin beyazlatılması işlemidir.

  Diş Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

  Diş beyazlatma uygulamasının diğer estetik gülüş yöntemlerine göre bazı avantajları vardır. Bunlar;

  • Diş beyazlatma uygulamasının fiyatı diğer kozmetik işlemlere göre uygundur.
  • Evde uygulanabilen diş beyazlatma yöntemleri de vardır.
  • Hızlı sonuç alınabilmesi nedeniyle tercih edilir (1 saat).

  Diş Beyazlatmanın Dezavantajları Nelerdir?

  Diş beyazlatma uygulamaları gülüş tasarımı metodları kapsamında değerlendirilmez. Ayrıca diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra elde edilen renge diş hekimi müdahale edemez. Diş Beyazlatma uygulamasının diğer gülüş tasarımı tekniklerine nazaran dezavantajları şunlardır; 

  • Hasta  renk veya diş formu seçemez.
  • Bazı dişlerde hassasiyet meydana gelebilir.
  • Beyazlatma uygulaması sonrasında 2-3 hafta kadar renkli içecekler tüketilmemelidir.
  • Her yıl tekrarlanması gereken bir tedavidir.
  • Üç defadan fazla yapılması diş hekimleri tarafından tavsiye edilmez.

  Diş Beyazlatma Uygulamasında Başarı Oranı Kaçtır?

  Diş Beyazlatma uygulamasını diğer estetik maksatlı diş tedavilerinden ayıran belki de en önemli özellik budur. Diş beyazlatma uygulaması sonrasında nasıl bir renk elde edileceği kesin olarak bilinemez. Dişlerin yapısı, doğal renkteki beyazlama potansiyeli, genetik faktörler, ağız hijyeni ve diş hassasiyeti gibi birçok faktör oluşacak renkte etkilidir.

  Diş beyazlatma işlemi sonrasında dişlerin belirli bir tonda beyazlayacağı kesindir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde başarı oranı yüzde yüz denebilir. Ancak elde edilen beyaz tonun hastanın istediği düzeyde olması her zaman mümkün olmayabilir.

  Diş Beyazlığı Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

  Aslında, hiçbir diş beyazlatma yöntemi için sonuçlar kalıcı değildir. Yukarıda saydığımız etkenlerden dolayı zamanla dişler lekelenir ve rengi değişir. Bu sürenin uzunluğu dişlerinize nasıl bakım yaptığınıza bağlı olarak kısalabilir veya uzayabilir. 

  İster ofis tipi beyazlatma tedavisi görüyor olun, ister evde profesyonel diş beyazlatma kitleri kullanıyor olun, dişlerinizi her gün fırçalamalı, diş ipi kullanmalı ve ağız suyu kullanmalısınız. Sigara içmek, yoğun renkli yiyecek ve içecekler tüketmek gibi lekelere neden olan yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle beyazlatmanın etkileri azalabilir. Genelde dişlerinize düzgün bakarsanız, diş beyazlatmanın etkisi yaklaşık 1 yıl sürer.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadardır?

  Lazer diş beyazlatma tedavisi en etkili ama aynı zamanda diğer beyazlatma yöntemlerine göre daha pahalı diş beyazlatma çözümüdür. Diğer seçenekler ise lazerle diş beyazlatmaya göre daha düşük fiyatlı diş beyazlatma yöntemleridir. Diş beyazlatma tedavisi fiyatları uygulanacak diş beyazlatma yöntemine göre ve uygulanacak seans sayısına göre değişkenlik gösterir.

  Up
  d

  Welcome to Reina

  Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

  Monday to Friday 09:00 - 18:30
  Saturday 09:00 - 12:30
  Sunday 09:00 - 12:30